Rubrika ‘Aktuální zprávy’

Nový Hyundai IONIQ obhájil pět hvězdiček v nárazových testech Euro NCAP

Pondělí, 19th Srpen, 2019

hyundai-ioniq-hybrid-2019-01-min

  • Všechny tři verze s elektrifikovaným pohonem patří mezi absolutně nejbezpečnější vozy ve své třídě
  • Nejvyšší hodnocení ochrany dospělých cestujících, dětí i chodců, ale také bezpečnostních systémů, nabízených standardně nebo na přání
  • Soubor prvků aktivní bezpečnosti SmartSense™ se dodává standardně a zákazníci mají na výběr řadu dalších řešení SmartSense

Nový Hyundai IONIQ si oficiálně zachoval nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti od nezávislé organizace Euro NCAP. Nejlepším možným výsledkem se mohou pochlubit všechny verze nové modelové řady IONIQ: IONIQ Hybrid, Plug-in Hybrid a Electric.

Nový IONIQ stanovuje měřítka ve všech hodnoticích kritériích Euro NCAP, od ochrany dospělých cestujících a dětí přes ochranu chodců až po asistenční bezpečnostní systémy. A to nejen v rámci své třídy, ale i v porovnání s dražšími a většími vozidly z vyšších segmentů.

„Toto pětihvězdičkové ocenění od organizace Euro NCAP potvrzuje správnost naší strategie nabízet vyspělé bezpečnostní prvky a funkce i v menších vozidlech a také v kombinaci s alternativními pohony. Nový Hyundai IONIQ je automobilem s velmi moderním konceptem, který uspokojí veškeré požadavky zákazníků,říká Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe HQ, odpovědný za marketing a produkt.

Standardně a na přání dodávané nejmodernější bezpečnostní systémy nového modelu Hyundai IONIQ

Úroveň pasivní bezpečnosti nového modelu IONIQ zvyšuje lehký a zároveň tuhý skelet karoserie. Vysokopevnostní ocele zajišťují optimální pohlcování velkého množství nárazové energie. Tyto inovativní druhy ocele se podílejí 53 procenty na celkové konstrukci modelu IONIQ. V případě nehody chrání cestující celkem sedm airbagů, včetně kolenního airbagu pro řidiče.

63e7d23d-2020-hyundai-ioniq-plug-in-20

Nový IONIQ je však především vybaven bezpečnostními systémy SmartSense, včetně technologií, které aktivně předvídají potenciálně rizikové situace. Jejich úkolem je v první řadě zabránit samotnému vzniku nehody. Standardně dodávaný asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu upozorňuje řidiče na nouzové situace a automaticky brzdí. Systém je aktivován, jakmile se před vozidlem objeví jiné vozidlo, chodec nebo cyklista. Rozpoznávání cyklistů patří mezi nové funkce modernizovaného modelu IONIQ. Součástí standardní výbavy je rovněž asistent pro jízdu v jízdním pruhu, který zabraňuje vozu IONIQ nechtěně přejet podélné značení, vymezující jízdní pruhy na vozovce. Další bezpečnostní systémy, jako je asistent pro sledování slepého úhlu nebo asistent pro upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran při couvání, se dodávají na přání.

hyundai-ioniq-electric-2020-e1547901596407

Nové modely IONIQ Hybrid a Plug-in se již prodávají. IONIQ Electric bude následovat v září 2019.

Zdroj: hyundai.cz


  

Je nová Scala nejlepším vozem z dílen Škoda?

Pondělí, 24th Červen, 2019

auto-novinky.cz_auto-poly_cz_nahledovy

Automobilky po celém světě se neustále předhánějí o nové zákazníky, a proto samozřejmě mnohem více vycházejí vstříc jejich konkrétním přáním v rámci nových modelů ze svých dílen. Pozadu samozřejmě nezůstává ani mladoboleslavská škoda pod křídly německého Volkswagenu, která v posledních měsících představila veřejnosti nový vůz, který je pro českou značku v mnoha ohledech naprosto revoluční. Liší se nejen tvary, ale také jednotlivými komponenty v základní výbavě. Proč by právě Škoda Scala měla budit vaši pozornost?

Nadstandardní základní výbava a neotřelý design

Škoda se rozhodla svůj nejnovější model Scala vytvořit v duchu elegance a dynamických tvarů. Za zmínku stojí také přístrojovka dle konceptu VISION RS, což je v kombinaci s vozidly Škoda naprostým unikátem. Zásadním bonus je bezesporu také kvalita použitých materiálů. Vůz je v hojném počtu tvořený měkčenými plasty a propracovanými detaily. Nová Škoda Scala ovšem není pouze o designové stránce, v základní výbavě toho totiž nabízí na rozdíl od modelů předchozích mnohem více. Hlavně se jedná o:

  • klimatizaci
  • přední i zadní LED svítilny a mlhové světlomety
  • infotainment
  • elektricky nastavitelná zpětná zrcátka s vyhříváním
  • automatické zapínání potkávacích světel
  • asistenta rozjezdu do kopce, asistenta hlídání jízdního pruhu
  • palubní počítač, systém sledování prostoru před vozem, detekci chodců

Na kolik nás nová Škoda Scala přijde?

Výše zmíněnou skvělou výbavu můžete navíc kombinovat s motory 1.0 TSI dostupným o výkonu 70 či 85 kW, patnáctistovkou TSI  o výkonu 110 kW, turbodiesel 1.6 TDI (85 kW) a také ve verzi na CNG. Pokud bychom se podívali na ceník Škody Scala a zaměřili se na čistý základ v kombinaci s motorem 1.0 TSI při výkonu 70 kW, čeká nás příjemný pohled na sumu 394 900 Kč. Se zvyšujícími se nároky na motorizaci a výbavu pak samozřejmě ceny stoupají.


  
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 ...284 285 286 Další