Hyundai zlomil suverenitu Volkswagenů a ze Švédska veze druhé místo

Tým Hyundai Motorsport slaví. Má co. Belgičan Thierry Neuville s vozem Hyundai i20 WRC dojel o víkendu ve Švédské rallye na skvělém druhém místě a vybojoval pro tým v jeho krátké historii již čtvrté umístění „na bedně“. Skvělý výsledek Neuvilla potvrdil i druhý jezdec Hayden Paddon, který v soutěži dojel na pátém místě.

Tímto výsledkem si Hyundai Motorsport upevnil druhé místo v letošním šampionátu konstruktérů a samotný Neuville je s 30 body průběžně druhý v šampionátu jezdců. „Už dlouho jsme takhle těsně nebojovali o vítězství. Nikdo nečekal, že tady budeme soutěžit o nejvyšší příčky, ale máme za sebou skvělý výkon. Moc jsem se snažil vyhrát, šel i do rizika, ale upřímně, nemohl jsem dělat víc. Druhé místo je skvělé pro mne i celý tým,“ zářil v cíli Thierry Neuville.

Spokojený s účastí týmu byl také jeho šéf Michel Nandan: „Druhé místo je skvělý výsledek pro každého z Hyundai Motorsport. Naše výkonnost je na velmi dobré úrovni, i když si musíme uvědomit, že je před námi ještě hodně práce. Thierry předvedl vynikající jízdu a druhé místo si určitě zaslouží. Rád bych poděkoval celému týmu za skvělou práci a profesionální přístup.“

Dobrý výkon předvedl i druhý jezdec týmu – Hayden Paddon. Ten v soutěži zaskočil za zraněného Sorda a vyjel celkové páté místo. Dosáhl tak svého zatím nejlepšího umístění v seriálu WRC a získal týmu i deset bodů do Poháru konstruktérů. „Byla to dobrá rallye.  Je velmi důležité, že jsme získali další cenné zkušenosti v těchto náročných zimních podmínkách. Po skončení páteční etapy a celkovém šestém místě jsme se snažili tuto pozici zafixovat. Měli jsme hodně práce s přizpůsobením stylu jízdy a nastavení vozu. Jsem moc rád, že se nám podařilo najít uspokojivé řešení a že jsme dosáhli dalšího zlepšení,“ řekl mladý Novozélanďan Paddon.

hyundai

Tým Hyundai Motorsport zažil ve Švédsku opravdu výjimečný víkend. Do cíle dojely všechny tři vozy, nováček za volantem toho třetího – Nizozemec Kevin Abbring – skončil po solidním výkonu v rallye jedenáctý. Mistrovství světa v rallye pokračuje 5. až 8. března v Mexiku.

Celkové výsledky Švédské rallye WRC 2015:

1. S. Ogier / J. Ingrassia (Volkswagen Polo R WRC)

2. T. Neuville / N. Gilsoul (Hyundai i20 WRC) +6.4

3. A. Mikkelsen / O. Floene (Volkswagen Polo R WRC) 39.8

4. O. Tanak / R. Molder (Ford Fiesta RS WRC) +2:26.0

5. H. Paddon / J. Kennard (Hyundai i20 WRC) +3:31.5

6. E. Evans / D. Barritt (Ford Fiesta RS WRC) +3:53.0

7. K. Meeke / P. Nagle (Citroën DS3 WRC) +4:05.8

8. M. Prokop / J. Tomanek (Ford Fiesta RS WRC) +4:26.0

9. Y. Protasov / P. Cherepin (Ford Fiesta RS WRC) +5:32.2

10. M. Østberg / J. Andersson (Citroën DS3 WRC) +6:50.9

11. K. Abbring / S. Marshall (Hyundai i20 WRC) +7:55.6

Zdroj: hyundai.cz


  

Tags: , , ,

Comments are closed.