Jak se JAGUAR E-PACE zapsal svým unikátním kouskem do Guinnessovy knihy rekordů

jaguar-e-pace-rekord-3

Automobilka Jaguar na počest uvedení na trh  nejnovější SUV Jaguar E-PACE provedla nebezpečný výkrut tzv. barel roll. Speciální skok se uskutečnil v londýnském výstavním centru ExCeL. Skok, který se připravoval šest měsíců, trval pouhých 1,5 sekundy. Nejnovější SUV vstoupilo rovnou do historie Guinnessovy knihy rekordů za nejdelší výkrut, provedený v sériově vyráběném voze.

„V povaze každého inženýra je touha neustále se zlepšovat. Sami sebe jsme se ptali, jak můžeme překonat uvedení vozu F-PACE, což byl skutečně velkolepý kousek. Přirozeným vývojem pro Jaguar bylo donutit auto, aby se vzneslo ze země,“ řekl Graham Wilkins, Chief Engineer of the Jaguar E-PACE.

Jaguar E-PACE vydržel 33 zkušebních skoků pouze s menšími bezpečnostními úpravami (včetně montáže speciální výztuže). Silná a tuhá karoserie z bórové oceli a hliníku zajistila, že vůz extrémním testem prošel snadno. Na provádění skoků dohlíželi zkušení kaskadéři včetně věhlasného koordinátora Garyho Powella a automobilového kaskadéra držícího neskutečných 21 titulů Guinnessovy knihy rekordů Terryho Granta.

jaguar-e-pace-rekord-1

Pokud vím, žádné sériově vyráběné vozidlo ještě nedokázalo provést čistě tzv. barel roll skok a já si už jako malý chlapec přál jednou takový skok předvést. Po kaskadérském kousku s Jaguarem F-PACE bylo skvělé uvést další model ještě napínavějším a dynamičtějším kouskem,“ dodal kaskadér Terry Grant.

Jaguar E-PACE je pětimístné kompaktní SUV. Inženýři zkombinovali design a výkon sportovních vozů Jaguar do prostorného a praktického vozu s pohonem všech kol. Jaguar E-PACE je nejnovějším členem rodiny SUV značky Jaguar.

Zdroj: jaguar.cz


  

Tags: , , ,

Zanechte komentář

You must be logged in to post a comment.