Je nová Scala nejlepším vozem z dílen Škoda?

auto-novinky.cz_auto-poly_cz_nahledovy

Automobilky po celém světě se neustále předhánějí o nové zákazníky, a proto samozřejmě mnohem více vycházejí vstříc jejich konkrétním přáním v rámci nových modelů ze svých dílen. Pozadu samozřejmě nezůstává ani mladoboleslavská škoda pod křídly německého Volkswagenu, která v posledních měsících představila veřejnosti nový vůz, který je pro českou značku v mnoha ohledech naprosto revoluční. Liší se nejen tvary, ale také jednotlivými komponenty v základní výbavě. Proč by právě Škoda Scala měla budit vaši pozornost?

Nadstandardní základní výbava a neotřelý design

Škoda se rozhodla svůj nejnovější model Scala vytvořit v duchu elegance a dynamických tvarů. Za zmínku stojí také přístrojovka dle konceptu VISION RS, což je v kombinaci s vozidly Škoda naprostým unikátem. Zásadním bonus je bezesporu také kvalita použitých materiálů. Vůz je v hojném počtu tvořený měkčenými plasty a propracovanými detaily. Nová Škoda Scala ovšem není pouze o designové stránce, v základní výbavě toho totiž nabízí na rozdíl od modelů předchozích mnohem více. Hlavně se jedná o:

  • klimatizaci
  • přední i zadní LED svítilny a mlhové světlomety
  • infotainment
  • elektricky nastavitelná zpětná zrcátka s vyhříváním
  • automatické zapínání potkávacích světel
  • asistenta rozjezdu do kopce, asistenta hlídání jízdního pruhu
  • palubní počítač, systém sledování prostoru před vozem, detekci chodců

Na kolik nás nová Škoda Scala přijde?

Výše zmíněnou skvělou výbavu můžete navíc kombinovat s motory 1.0 TSI dostupným o výkonu 70 či 85 kW, patnáctistovkou TSI  o výkonu 110 kW, turbodiesel 1.6 TDI (85 kW) a také ve verzi na CNG. Pokud bychom se podívali na ceník Škody Scala a zaměřili se na čistý základ v kombinaci s motorem 1.0 TSI při výkonu 70 kW, čeká nás příjemný pohled na sumu 394 900 Kč. Se zvyšujícími se nároky na motorizaci a výbavu pak samozřejmě ceny stoupají.


  

Tags: , ,

Zanechte komentář

You must be logged in to post a comment.