Kia vyveze automobil s pořadovým číslem 15 milionů

trim_optima_2015x

– Významný milník bude překonán 40 let po zahájení vývozu vozidel v roce 1975
– Objemu 15 mil. vozů dosáhne Kia čtyři roky a tři měsíce po překonání 10 milionů vyvezených vozidel
– Nejúspěšnějším exportním modelem bylo Rio, následují Sportage, Picanto a Sorento
– Objem domácí výroby vzrostl z původních 800 000 jednotek v roce 2000 na 1 710 000 jednotek v roce 2014

Společnost Kia Motors oznámila, že ještě v tomto měsíci dosáhne významného milníku, jímž je celkově 15 mil. vozů doposud exportovaných ze závodů v Jižní Koreji. Tohoto význačného úspěchu dosáhne automobilka přesně 40 let po historicky první exportní operaci v roce 1975, která zahrnovala 10 pick-upů Brisa směřujících k zákazníkům v Kataru.

Podíváme-li se na objem vyvezených vozidel z jiného úhlu, pak 15 mil. sedanů Optima, každý o délce 484,5 cm, by po zaparkování těsně za sebou obtočilo naši planetu kolem rovníku (40 tis. km) přesně 1,8x.

Do letošního května bylo nejúspěšnějším exportovaným modelem Rio, spadající do třídy malých vozů, které v zahraničí našlo 2,23 mil. nových majitelů, za nímž následuje kompaktní SUV Kia Sportage, dále Picanto a poté středně velké SUV Kia Sorento.

Podle regionů, 6,03 mil. vozidel putovalo k zákazníkům v Severní Americe, 3,35 mil. vozidel zamířilo do Evropy, 2,52 mil. do zemí Středního východu a do Afriky, 1,71 mil. do regionu Střední a Jižní Ameriky (vč. Karibiku) a 1,29 mil. vozidel do Asie a Oceánie.

Po dosažení milníku 10 mil. vyvezených vozidel v březnu roku 2011 potřebovala Kia pouhé čtyři roky a tři měsíce k dosažení objemu 15 mil. vozidel, což je období o jeden rok a devět měsíců kratší, než bylo zapotřebí k navýšení celkového vývozního objemu z 5 na 10 milionů vozidel. Zatímco překonání prvního pětimilionového exportního milníku trvalo automobilce 30 let, pouhých 10 let bylo zapotřebí k tomu, aby Kia vyvezla automobil s pořadovým číslem 15 milionů.

Vozy Kia se v současnosti vyrábějí ve čtyřech výrobních závodech v Jižní Koreji, které v každém kroku montáže vozidel klade mimořádný důraz na kvalitu. Společnost zároveň navýšila roční výrobní kapacitu v Koreji z 800 tis. vozidel v roce 2000 na 1,71 mil. vozidel v r. 2014, přičemž více než 70 % tuzemské výroby směřuje k zákazníkům v zahraničí.

Tuto domácí výrobní síť pak doplňují rozšiřující se výrobní kapacity v zahraničí, neboť korejská automobilka v současnosti provozuje pět nejmodernějších výrobních závodů v americkém státu Georgia (Kia Motors Manufacturing Georgia), na Slovensku (Kia Motors Slovakia) a v Číně (Dongfeng Yueda Kia Motors). V současnosti se staví první výrobní závod Kia v Mexiku, který globální výrobní kapacitu této automobilky rozšíří o dalších 300 tis. vozidel ročně. Zahájení sériové výroby v tomto závodu je naplánováno na polovinu roku 2016.

Zdroj: kia.com/cz

 


  

Tags: , , , , , ,

Comments are closed.