Největší továrna Volkswagen je v Bratislavě

Pokud je koncern Volkswagen skutečně něčím unikátním, tak mimo jiné také tím, že aktuálně má po celém světě celkem 26 jednotlivých továren. Právě v nich jsou vyráběny nejenom jednotlivé vozy, ale jsou zde přirozeně vyráběny také jednotlivé komponenty. Málokdo ale ví, že jednou z největších továren této automobilky je ta, která se nachází ve slovenské Bratislavě. Právě zde se montují nejenom klasické Volkswageny, ale výroba se zde zaměřuje také na automobily Bentley, stejně jako například i na automobily Porsche. Jestli máte zájem o ojetinu koncernu Volkswagen, koukněte se na ojetá auta.

 

Automobilka investuje

Důvodem takové velikosti této továrny je mimo jiné i to, že sem koncern Volkswagen pravidelně investuje nemalé peníze. Poslední investice bude mít velikost okolo 80 miliard českých korun, a bude spojena s faktem, že se tato továrna bude výrazným způsobem modernizovat, stejně jako rozšiřovat. V plánu je nejenom zcela nová a velmi moderní montážní linka. V plánu je mimo jiné také zcela nová karosárna, díky čemuž by mohla být daná továrna ještě více samostatná, než je tomu v současné době.

 

Bohatá historie i výrazná produkce

Nejenom, že se jedná o jednu z největších továren. Jedná se také o místo, které má i celkem zajímavou historii. Továrna byla otevřena v roce 1991 a jako první automobil, který zde sjel z výrobní linky, byl Volkswagen Passat Variant. Od té doby výroba výrazně pokročila, což se podepisuje mimo jiné i na tom, že se zde od prvního otevření vyrobilo více než 4,5 milionů jednotlivých aut. V souvislosti s rozšířenou kapacitou se dá přirozeně očekávat, že číslo bude ještě stoupat.

 

Co se zde vyrábí nyní?

Zajímá-li vás, na jaké modely se továrna Volkswagen specializuje nyní, musíme říci, že se zde pravidelně montují vozy Volkswagen Touareg, Porsche Cayenne, nebo také Audi Q7. Nechybí ale ani segment malých vozů, jako je Volkswagen up!, nebo Škoda Citigo.

Přečtěte si také: Audi plánuje další sportovní novinku, Milujete kupé? Zkuste to od Audi


  

Tags: , , , , ,

Comments are closed.