Nové Audi A8 představili v americkém Miami

Zástupci Audi představili za velkou louží jejich novou vlajkovou loď pod tradičním označením A8. To přináší kromě decentních designových změn i celou řadu pro Audi novátorských technologií.

Audi A8Audi A8 přichází s osvědčenou koncepcí s hliníkovým rámem a karoserií a o něco málo vylepšenými motory. Dokonce ani nepředvádí zvláštní technické přednosti, jaké by měly hlavní soupeře Mercedes třídy S a BMW řady 7 děsit. Audi poprvé disponuje nočním viděním (které už soupeři poskytují), má inovované rozhraní MMI pro ovládání palubního počítače a například systém minimalizující následky nehody pre sense.

Audi A8 se však vyšvihlo, pokud jde o velikost. S délkou 5,2 metru je delší než konkurenční limuzíny, oproti minulé generaci se přitom hmotnost v průměru snížila o 110 kilogramů. Ingolstadtská automobilka pro Audi A8 přichystala rovněž novou osmistupňovou automatickou převodovku. Ta se má podílet na nižší spotřebě paliva stejně jako rekuperační brzdy a lepší nakládání s vytvořeným teplem. Osvětlení vozu zajišťují výhradně světelné diody.

Zatímco vnější křivky zůstaly v očekávaných mezích, útroby „á osmičky“ doznaly mnohých vylepšení. Že v Ingoldstadtu interiéry umí, o tom pochybuje jen málokdo a v jejich novém vozu je povýšili zase o něco výše. Za zmínku stojí třeba zajímavě řešený volič automatické převodovky či systém osvětlení, který dokáže měnit intenzitu a dokonce i barvu světla.

Z dalších technických novinek a prvků výbavy jmenujme například audio systém Bang & Olufsen, termokameru snímající prostor před vozidlem a upozorňující na případnou srážku s chodcem, systém indikující vyjetí z jízdního pruhu vibracemi do volantu nebo ostříží oko hlídající slepý úhel zpětných zrcátek. Na středovém panelu pak najdeme i touchpad, kterým lze jednodušeji ovládat palubní systém MMI.

Prodej nového Audi A8 odstartuje na jaře příštího roku s dvojicí osmiválců 4.2 FSI s 273 kW (372 k) a 4.2 TDI s 258 kW (350 k). Ty bude později následovat ještě šestiválec 3.0 TDI 184 kW (250 k), který se spotřebou rovných 6 litrů na 100 km v kombinaci s devadesátilitrovou nádrží slibuje teoretický dojezd 1500 km.

Fotogalerie:        

Audi A8

Audi A8

Audi A8

Audi A8

Audi A8

Video: Nové Audi A8

Foto: Audi


  

Tags:

Comments are closed.