Recenze: Kia Optima Hybrid EX 2014

2014 Kia Optima Hybrid EX

Nejekologičtější varianta v řadě Kia Optima

Optima je stále výrazná – pravděpodobně nejostřeji-vypadající vůz ve své třídě – není však jisté zda kupující tohoto segmentu usilují o nějaký exibicionismus. Je však potěšující, že kia necítí potřebu přidávat laciné plastové dodatky výbavy.

Interier

To nejlepší co Kia Optima Hybrid EX nabízí je interiér. Materiály v interiéru nejsou nijak luxusní, ale Kia udělala ve výběru materiálů některých aplikací skutečně dobrou práci. Namísto použití levné kůže v celém interiéru, aplikovali jen na konkrétní místa kvalitní kůži, příjemnou nejen na pohled ale i na pohled.  Sedadla jsou měkká, pohodlná  a rychle se zahřívají, stejně jako volant.

2014-kia-optima-hybrid-interior

Výkon

S velkým čtyřválcovým motorem není zrychlení tak markantní jak by se očekávalo. Není to úplný slimák ale pokud chcete za volantem skutečnou zábavu a požitek z rychlé jízdy nabízí Kia 2.0 litrový turbo čtyřválec.

Hybridní systém není vůbec rušivý, ale jistě poznáte kdy běží elektřina, a kdy se nakopne plynový motor. Řízení je sice trochu vrtkavé, ale potenciální zájemce, kteří o těchto hybridech něco ví to jistě nebude velký problém.

Motor vždy startuje v režimu Eco, což není na škodu pokud šetříte kilometry, ale problém nastává pokud se potřebujete někam rychle dostat a rychle nastartovat. Pak to asi bude trochu fuška. Musíte se pak pořádně opřít do pedálů.

2014-Kia-Optima-Hybrid-4dr-Sedan_1301

Resume

Zkrátka exteriér působí luxusně se zbytkem je to o něco horší. Co se týče startování, tam je třeba hodně trpělivosti. Od šlápnutí na pedál do rozjezdu to trvá docela dlouho, to může být pro ty kteří mají rádi rychlý ,,odpich“ docela frustrující. Ale jak už bylo uvedeno ze zkušenosti víme, že zájemci o tyto hybridy nahledají výkon, ale spíše ohromující vzhled.

Zdroj: autoweek.com


  

Tags: , , , , , , ,

Comments are closed.