SEAT Ateca FR splní očekávání zákazníků

  • Nový stupeň výbavy FR přináší do modelové řady Ateca potěšení z jízdy, sportovní vlastnosti a dynamiku bez kompromisů v oblasti luxusu
  • Premiéra na autosalonu Automobile Barcelona, objednávky od poloviny dubna
  • Ateca FR je dalším krokem v největší produktové ofenzivě v historii značky SEAT

seatNový SEAT Ateca FR nabídne zákazníkům maximální potěšení z jízdy, veškerý myslitelný luxus a kultivovanost plus atraktivní a sportovní charakter.

Nejnovější verze modelové řady Ateca oslaví svou světovou premiéru na mezinárodním autosalonu v Barceloně ve dnech 11. až 21. května 2017.

Španělská značka tak nadále pokračuje v největší produktové ofenzivě ve své dlouholeté historii.

Stupeň výbavy FR doplňuje aktuální modelovou řadu Ateca, zahrnující stupně výbavy Reference, Style a Xcellence. FR zaujímá stejné postavení jako Xcellence, ale nabízí více dynamiky a sportovnosti.

SEAT prodal na celém světě již více než 40 000 vozů Ateca od uvedení této modelové řady na trh. Tento úspěch, společně s výbornými prodeji modelů Leon, Alhambra a Ibiza, přispěl v roce 2016 k historicky nejvyššímu provoznímu zisku společnosti SEAT ve výši 143 milionů eur a ke čtvrtému meziročnímu zvýšení prodeje v řadě.

zadekAteca FR se zvnějšku odlišuje od verze Xcellence logem FR na přídi a zádi. Další odlišností jsou černé podélné střešní nosiče a ozdobné lišty oken.

Bližší pohled na příď odhalí masku chladiče s leskle černou mřížkou v originálním designu, jakož i exkluzivní nárazník FR, jehož spodní část má stejnou barvu jako karoserie. Rovněž mlhové světlomety LED na přídi poutají pozornost exkluzivním stylem FR.

FR se kromě toho odlišuje 19″ koly s pneumatikami 245/40 R 19 a také podběhy kol a bočními prahy v barvě karoserie s hliníkovými ozdobnými lištami. Zadní okno je rámováno černými aerodynamickými prvky po stranách a střešním spoilerem v barvě karoserie. Po otevření předních dveří okamžitě padnou do oka hliníkové prahové lišty s logem FR. Logo zdobí rovněž multifunkční sportovní volant obšitý kůží s leskle černými ozdobnými prvky.

interiorSériová výbava zahrnuje sportovní sedadla čalouněná materiálem Alcantara® a hliníkové pedály. Alternativně mohou být sedadla čalouněna kůží. Sportovní charakter modelu SEAT Ateca FR ještě více umocňuje červené prošívání na volantu a sedadlech, ve verzích s materiálem Alcantara® i s kůží, a na hlavici řadicí páky. Luxusní atmosféru v interiéru vytvářejí elegantní černé detaily, jako černé čalounění stropu a výplně dveří v exkluzivním stylu FR. 

Ateca FR bude nabízena se zážehovými a vznětovými motory EU6 o výkonu od 150 k do 190 k v kombinaci s mechanickou převodovkou nebo s převodovkou DSG. Na výběr bude rovněž varianta s pohonem všech kol. Zákazníci si mohou objednat také adaptivní regulaci podvozku DCC a progresivní řízení.

Nový SEAT Ateca FR rozhodně nezůstane na autosalonu Automobile Barcelona bez povšimnutí.

Zdroj: seat.cz


  

Tags: , , , , ,

Comments are closed.