SEAT bude první automobilovou značkou v Evropě s asistentem Amazon Alexa ve svých vozidlech

seat-arona-2018-1.p

  • Interaktivní hlasová služba, vyvinutá společností Amazon, bude od konce roku 2017 k dispozici v modelech Ateca a Leon a od roku 2018 také v modelech Arona, Ibiza a ve velkém SUV
  • SEAT představuje na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nový model Arona a zároveň zahajuje jeho předprodej
  • Motor nového modelu Leon CUPRA R, nejvýkonnějšího vozu značky SEAT, poprvé zaburácel ve Frankfurtu
  • Příchod nové verze modelu Ibiza s pohonem na stlačený zemní plyn je dalším krokem značky SEAT ve snaze o čistou a hospodárnou mobilitu

SEAT bude první automobilovou značkou v Evropě, která integruje hlasovou službu Alexa společnosti Amazon do svých vozidel. Služba Alexa bude nabízena od konce letošního roku v modelech Leon a Ateca, v roce 2018 bude následovat její uvedení do modelů Ibiza, Arona a do velkého SUV.

Alexa disponuje více než 20 000 dovednostmi díky otevřenému prostředí pro jejich vývoj, které umožňuje vývojářům neustále rozšiřovat a rozvíjet schopnosti osobního asistenta Alexa.Tento asistent umožní řidičům vozů SEAT pomocí hlasových povelů optimalizovat využívání času, který tráví ve svých automobilech. Mezi nabízené funkce patří například správa osobního programu, vyhledávání skladeb nebo speciálních cílů, přenos zpráv v reálném čase nebo vyhledání nejbližšího prodejce automobilů.

Máme velkou radost, že SEAT zahrne službu Alexa do výbavy svých vozidel,řekl Ned Curic, VP Automotive, Amazon Alexa.Jsme přesvědčeni o tom, že hlasové ovládání bude hrát v budoucnosti významnou roli, a ve zvláštní míře to platí pro automobily. Stačí jediný dotyk na volantu a zákazníci značky SEAT budou moci požádat asistenta Alexa o hudbu, zprávy, ovládat své chytré domácnosti a využívat mnoho dalších funkcí.

Světové premiéra nového modelu Arona

Arona vyniká svým designem, kompaktními rozměry crossoveru s velkou výškou a šířkou, obrovským potenciálem pro individualizaci a nejvyspělejší technikou v oblastech bezpečnosti a konektivity. Kompaktní crossover je součástí historicky největší produktové ofenzivy značky SEAT, které bude uvedeno na trh v příštím roce.

SEAT vystavuje ve Frankfurtu digitální panel přístrojů v modelech Arona, Leon ST CUPRA, Ibiza a Ateca. Nový digitální panel sdružených přístrojů bude zaveden začátkem roku 2018 do výbavy modelů Leon a Ateca a později také do modelů Ibiza a Arona.

photo-ct-67844---

CUPRA: další zvýšení laťky

Od konce roku 2017 bude k dispozici limitovaná edice pouhých 799 exemplářů nejvýkonnějšího vozu značky. Model s pohonem předních kol bude nabízen s šestistupňovou mechanickou převodovkou (310 k), nebo s převodovkou DSG (300 k). Mezi prvky vnější výbavy patří exkluzivní detaily z uhlíkového kompozitu na předním a zadním spoileru, bočních prazích a zadním difuzoru, zatímco vnější zpětná zrcátka, kola, podběhy kol a nově navržená maska chladiče vpředu s velkými otvory pro přívod vzduchu mají barvu mědi.

Wayne Griffiths, člen představenstva společnosti SEAT, uvedl, žena některých trzích, jako je Německo, které je pro SEAT největším trhem, navíc s mimořádnou oblibou modelů CUPRA, představuje CUPRA 10 % celkového prodeje modelu Leon. Tento vývoj nám dodává odvahu posunout koncept CUPRA na ještě vyšší úroveň“.

Pohon na stlačený zemní plyn pro nový model Ibiza

Nový SEAT Ibiza 1.0 TGI je dalším dokladem silného zaměření značky SEAT na stlačený zemní plyn, který je alternativním palivem pro čistý a hospodárný provoz.

Ibiza 1.0 TGI je vybavena třemi palivovými nádržemi, jednou na benzin a dvěma na CNG. Celkový dojezd vozidla je díky tomu 1200 kilometrů (390 kilometrů na CNG), s emisemi CO2 pouhých 88 g/km v režimu na CNG. V roce 2018 bude představen také SEAT Arona s motorem TGI.

2560_3000

Zdroj: seat.cz


  

Tags: , , , , ,

Comments are closed.