Speciální zbarvení závodních vozů Ford připomíná úspěchy značky v Le Mans

 

FP LM24 Side_Car 66

Speciální barevné provedení závodních vozů týmu Ford Chip Ganassi Racing oslavuje minulé i současné úspěchy značky v Le Mans

Zbarvení znamená také jakési „au revoir“ („na shledanou“), tečku za továrním programem Fordu pro Le Mans

Ve stejných barvách nastoupí do závodu také Ford GT, startovní číslo 85, který nasazuje soukromý tým Keating Motorsport

Ford představil speciální sadu barevných provedení závodních vozů Ford GT týmu Ford Chip Ganassi Racing pro závod 24 hodin Le Mans 2019. Každý ze čtyř továrních Fordů GT ponese specifické zbarvení, které připomíná sportovní úspěchy značky Ford v Le Mans ze současnosti i z šedesátých let.

Letošní ročník závodu 24 hodin Le Mans je pro aktuální tovární program Fordu poslední. Uzavírá se tím další úspěšná kapitola působení továrních Fordů v Le Mans

Ford se vrátil do Le Mans v roce 2016, padesát let po našem fantastickém vítězství z roku 1966. Výročí jsme oslavili tím nejlepším možným způsobem: vítězstvím v závodě,“ říká Bill Ford, výkonný předseda představenstva Ford Motor Company.

„Stát na stupních vítězů ve jménu našich zaměstnanců představoval nejen pro mě okamžik hrdosti a na návrat do Le Mans se těším i letos.“

Čtyři tovární Fordy GT bylo poprvé možné spatřit v novém zbarvení během dnešního dne, až dorazí na slavný závodní okruh La Sarthe v Le Mans. Připojil se k nim i pátý Ford GT týmu Keating Motorsports, který bude závodit ve třídě GTE Am.

Ford GT se startovním číslem 66 nesl černé zbarvení, odrážející barvy vítězného vozu z roku 1966. Pilotují ho Stefan Mücke z Německa, Olivier Pla z Francie a Billy Johnson z USA.

Vítězný Ford GT40 z Le Mans ročníku 1967 připomněl vůz č. 67, za jehož volantem se střídají Andy Priaulx, Harry Tincknell (oba z Velké Británie) a Jonathan Bomarito (USA).

Ford GT se startovním číslem 68 je nejaktuálnějším vítězem Le Mans, pod šachovnicovým praporkem projel jako první v roce 2016. Letos nese stejné zbarvení jako tehdy a jeho posádku tvoří trojice Dirk Müller (Německo), Joey Hand (USA) a Sébastien Bourdais (Francie).

Ford GT č. 69 s posádkou ve složení Scott Dixon (Nový Zéland), Ryan Briscoe (Austrálie) a Richard Westbrook (Velká Británie) je inspirován Fordem GT40, který v roce 1966 dojel na druhém místě. Ford tehdy obsadil všechna tři místa na stupních vítězů.

Ford GT se startovním číslem 85 nasadí soukromý tým Keating Motorsports ve třídě GTE Am. Jeho grafické provedení má stejný design jako čtyři tovární Fordy, ale ve výrazných barvách titulárního sponzora Wynn’s. Za jeho volantem se střídá Ben Keating z USA, Jeroen Bleekemolen z Nizozemska a Felipe Fraga z Brazílie.

„Ford GT vznikl kvůli návratu značky Ford do vytrvalostních závodů,zdůrazňuje Mark Rushbrook, globální ředitel Ford Performance Motorsports. „Tovární program Ford GT přinesl naší značce velké úspěchy. Le Mans není úplným koncem továrního programu, protože v roce 2019 nás čeká ještě spousta závodů v seriálu IMSA WeatherTech SportsCar Championship.“

Vozy Ford GT v speciálním zbarvení se na závodní trati představili dnes 2. června během oficiálního testu Le Mans. Samotný závod se jede o víkendu 15. a 16. června a fanoušci ho i letos mohou sledovat mimo jiné prostřednictvím přímého přenosu z kokpitů továrních vozů Ford GT.

Zdroj: fordmedia.cz

FP LM24 Side_Car 67

FP LM24 Side_Car 68

FP LM24 Side_Car 69

FP LM24 Side_Car 85


  

Zanechte komentář

You must be logged in to post a comment.