Rubrika ‘Užitečné rady motoristům’

Až 43 procent řidičů neví, jak poskytnout první pomoc v případě autonehody

Středa, 5th Srpen, 2015

Hartmann_autolekarna2Mít v autě neprošlou autolékárničku je jedna věc, ještě důležitější je ale umět ji správně použít.

Podle průzkumu, který pro společnost HARTMANN – RICO provedla společnost IBRS, by to nedokázala bezmála polovina českých řidičů. A není se čemu divit – reálnou zkušenost s autolékárničkou, byť by šlo jen o seznámení s obsahem či nácvik, mělo pouhých 13 procent dotázaných.

V průběhu roku 2014 podle analýzy tržních dat společnosti HARTMANN – RICO skončila platnost u 3,9 milionu autolékárniček a letos k nim přibudou další. Pouhá výměna exspirované autolékárničky ale nestačí. Řidič se díky ní sice vyhne riziku pokuty, avšak bez povědomí o jejím obsahu a bez alespoň základních znalostí pravidel poskytování první pomoci se praktický přínos autolékárničky v případě autonehody snižuje.

„Ve spolupráci se záchranáři ze Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje jsme proto připravili sérii fotografií, které znázorňují základní život zachraňující úkony. Díky nim si lze udělat přesnou představu, jak například ošetřit masivní tepenné krvácení, manipulovat s poraněným apod. Fotografie s popisem jsou k dispozici na www.autolekarnicka.cz,“ říká Luděk Ogoun ze společnosti HARTMANN – RICO.

Problematická je i znalost obsahu

Průzkum dále ukázal, že automobilisté neznají přesné složení autolékárniček. Nejčastěji správně uváděli, že jsou součástí autolékárničky obvazy (68 %) či náplasti (57 %). Ovšem tak významná komponenta, jako jsou rukavice, které ošetřovaného i ošetřujícího chrání před rizikem infekce, by po rozbalení lékárničky překvapila 77 % dotázaných.

„Průzkum potvrzuje naši dlouhodobou zkušenost, že čeští automobilisté nemají v oblasti poskytování první pomoci dostatek praktických informací. Troufám si tvrdit, že problém zvolit správný postup by mělo daleko více než uvedených 43 %. Vždyť bližší setkání s autolékárničkou potvrdila pouhá desetina dotázaných. To je naprosto zásadní problém,“ dodává ředitel olomouckých záchranářů MUDr. Ivo Mareš, MBA. „Řidičům doporučujeme ihned po zakoupení lékárničky odstranit obal pouzdra, v němž je obsah uložen. Lékárničku by si ještě před uložením do auta měli otevřít a prohlédnout si všechny komponenty i návod k použití, pokud je přiložen. Jakékoli další sebevzdělání pak jednoznačně zvyšuje šanci na úspěšné poskytnutí první pomoci.“


  

Hledáte kvalitní autoservis vozů Škoda v Praze?

Středa, 1st Červenec, 2015

Automobily značky Škoda jsou na našem trhu stále s přehledem nejprodávanější značkou. Obliba vozů s okřídleným šípem ve znaku je hned v několika aspektech. Ať už se jedná o jakýkoliv typ vozů, vždy je konkrétní model špičkou ve své třídě. Zejména v nižší střední třídě jsou vozy Škoda na vrcholu. I když se nachází na vysokých příčkách daných tříd, jejich cena rozhodně není přemrštěná. Jestli máte také zájem o nákup vozů Škoda, je zapotřebí najít spolehlivého prodejce. A přihlédnout byste také měli i ke kvalitám nabízeného servisu.

Servis je velmi důležitý

Prodejců vozů Škoda na našem trhu je hned několik. Mezi jednotlivými společnostmi ale mohou být velmi významné rozdíly. A právě kvality servisu jsou nejčastějším rozdílem. K novým vozům by vám měli prodejci také nabídnout možnost kvalitního a především autorizovaného servisu aut značky Škoda. A jak poznat, který prodejce nabízí kvalitní servis značky Škoda? To je možné na základě několika hledisek. Tím prvním by měly být zkušenosti firmy v tomto oboru, dále komplexní nabídka služeb, rychlé vyřízení zakázky, nonstop servis a další odborné služby. 

01

Léty prověřenou kvalitu najdete na Praze 9!

Jestliže budeme hledat kvalitního prodejce automobilů značky Škoda, který nabízí servis na opravdu špičkové úrovni, tak se stačí podívat na autoservis Praha 9 – Autodružstvo Praha. Tento autoservis má již více, než padesátiletou tradici se servisem vozů Škoda. Odborní pracovníci jsou neustále školeni a vzdělávání přímo v mladoboleslavských závodech, kde se detailně seznamují s konstrukčními prvky jednotlivých modelů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kromě servisu a nových vozů také vozy ojeté

Komplexní nabídka nových vozů značky Škoda společně s odborným autorizovaným servisem, a to jak záručním, tak pozáručním. To je základ nabídky specialisty na vozy Škoda, společnosti Autodružstvo Praha. Tím ale nabídka nekončí. V nabídce najdete také ojeté vozy Škoda, ale také možnost vyzkoušet si nové modely Škoda na vlastní kůži v rámci testovacích jízd. V současnosti je velmi žádaným modelem nová verze Škody Superb. Jaké jsou přednosti tohoto modelu, se můžete dozvědět ZDE


  
Stránka: 1 2 3 Další