Zvuk ve formátu 3D v novém Audi A8 bude poslech hudby nevšedním smyslovým zážitkem

Audi-A8-2018-ig

Nová generace modelové řady Audi A8, vybavená vyspělým audiosystémem Bang & Olufsen Advanced Sound System s prostorovým zvukem ve formátu 3D. Tato zvuková aparatura používá 23 reproduktorů, jejichž velmi lehké neodymové magnety způsobují minimální zkreslení a vytvářejí vzdušný zvukový obraz s vysokým rozlišením. Výsledek je imponující, zejména při poslechu koncertu klasické hudby s vysokou kvalitou zvukového záznamu.

Vždy dva širokopásmové reproduktory ve střešních sloupcích A a v čalounění stropu nad zadními sedadly vytvářejí prostorovou dimenzi výšky a proměňují běžný „surround sound“ v dokonalý zážitek z poslechu prostorového zvuku. Zesilovač Bang & Olufsen o výkonu 1920 W, který pracuje velmi hospodárně díky „technologii Ice Power“, vytváří zvuk ve formátu 3D pomocí procesoru pro zpracování digitálního signálu.

Rozmanitě nastavitelná zvuková kulisa

Prostřednictvím systému MMI a vlastní ovládací jednotky pro cestující na sedadlech vzadu, která se podobá chytrému telefonu, lze optimalizovat nastavení zvuku podle vlastního přání – cíleně pro sedadla vpředu, vzadu nebo pro všechna sedadla. Při nastavení, zaměřeném na zadní část interiéru, si mohou cestující na sedadlech vzadu užívat nejlepší možný prostorový zvuk ve formátech „surround sound“ a „3D sound“. Kromě vysokých i nízkých tónů a basů si mohou cestující nastavit také hlasitost subwooferu nezávisle na všech ostatních reproduktorech. Navíc je k dispozici speciální funkce pro reprodukci filmů, tzv. „movie set“. Díky ní zní zvukové záznamy ve formátu 5.1 stejně jako v kině před promítacím plátnem.

Výzvy při vývoji

Reproduktory musí mít co nejtužší uložení, proto jsme subwoofer připevnili k zadní stěně z kompozitu, vyztuženého uhlíkovými vlákny. Cílem je vzájemně izolovat reproduktory a karoserii, a zabránit tak jakémukoli přenosu kmitání. Mřížky musí být maximálně prostupné pro zvukové vlny, ale zároveň musí plnit ochrannou funkci. V Audi A8 zdobí reproduktory v předních a zadních dveřích precizně perforované kryty z dvakrát eloxovaného hliníku. Hlubokotónové reproduktory jsou osvětleny bílými světlovody LED. Základem pro prvotřídní audiosystémy je kvalita jednotlivých komponentů.

Pro nový model Audi A8 dodává Bang & Olufsen dva druhy audiosystému. Kromě verze Advanced si mohou zákazníci objednat také Premium Sound System. Při otevření dveří přivítá cestující vždy výrazná melodie, která byla zkomponována speciálně pro A8. Zároveň vytvoří dekorační osvětlení v interiéru luxusní limuzíny jedinečnou atmosféru.

Zdroj: audi.cz

Interier

Zesilovač Bang & Olufsen

Zvuk ve formátu 3D


  

Tags: , , , , , , ,

Comments are closed.